Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaForumda EğitimLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Domuz gribi yine İstanbul'da! Vaka sayısı 245 oldu!

YazarMesaj
В@CKЄЯ
Administrator
Administrator
В@CKЄЯ

Erkek Mesaj Sayısı : 1430

Domuz gribi yine İstanbul'da! Vaka sayısı 245 oldu! Empty
MesajKonu: Domuz gribi yine İstanbul'da! Vaka sayısı 245 oldu!   Domuz gribi yine İstanbul'da! Vaka sayısı 245 oldu! EmptySalı Ekim 20, 2009 9:48 pm

İstanbul Valisi Muammer Güler, grip rahatsızlığı nedeniyle evlerinde tedavileri devam eden 6 öğrenciye H1N1 virüsü bulaştığının tespit edildiğini bildirdi.

İstanbul Sağlık Müdürlüğü, kentte 245 domuz gribi vakası olduğunu açıkladı.

Vali Güler, yaptığı açıklamada "İstanbul ilinde 2 ayrı ilköğretim okulunda grip rahatsızlığı nedeniyle evlerinde tedavileri devam eden 6 öğrenciye, bugün saat 18.00 itibariyle referans laboratuvarından alınan tetkiklerin sonucunda H1N1 virüsünün bulaştığı tespit edilmiştir. Çocukların kendileri ve temas ettiği kişilerle ilgili gerekli koruyucu tedbirler aldırılmıştır. Genel durumları iyidir. Tedavileri ve yakın takipleri sürdürülmektedir. Söz konusu çocukların devam ettikleri okulların şu anda tatilini gerektiren bir durum söz konusu değildir" dedi.

Vali Güler, çocukların okullarında izleme çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Muammer Güler daha önce yaptığı açıklamada 14 Mayıs'tan bu yana il genelinde hastanelere domuz gribi şüphesi ile başvurular yapıldığını ifade etti.

Domuz gribi ile ilgili vatandaşların Anadolu yakasında Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, Avrupa yakasında ise Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvurabildiğini hatırlatan Vali Güler, "Artık Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Şişli Etfal Eğitim Araştırma Hastanesi de bu konuyla ilgili olarak hasta kabul etmektedir. Aşılarımız gelmiştir. Hacı adayları ve sağlık görevlilerinden başlayarak aşı kampanyasını başlatacağız. Şu anda yurt genelinde etkili olan domuz gribi salgını İstanbul'a ulaşmamıştır" şeklinde konuştu.

"245 vaka"

İstanbul Sağlık Müdürlüğü de konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada, İstanbul'da "İnfluenza A (H1N1)" pozitif vakalarının 30 Nisan-20 Ekim arasında 245 kişide tespit edildiği belirtildi.

Açıklamada, 18 yaş altı grupta da zaman zaman pozitif vakalara rastlandığına dikkat çekilerek, herhangi yayılma olasılığına karşı İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği yapıldığı ve gerekli tedbirlerin alındığı vurgulandı.

Tespit edilen vakaların genel durumlarının iyi olduğu, yakından takip edildikleri ve tedavilerinin yapıldığı ifade edilen açıklamada, bugün itibari ile İstanbul'da hastanede takip edilen vakanın bulunmadığı kaydedildi.

Açıklamada, "Herhangi bir okulda salgın durumu ve hastalık yayılması söz konusu değildir" denildi.
http://egitimde.eniyiforum.net

Domuz gribi yine İstanbul'da! Vaka sayısı 245 oldu!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Domuz gribi can aldı
» Domuz Gribi gelenekleri de vurdu
» Bolt yine uçtu!
» Padişah kızıydı otel odasında öldü!
» Paramparça oldu..